W dniu 19 listopada w Ustce odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych.

Pierwsze na trasę wybiegły dzieci, a wśród nich wystartowały Pola Kamińska i Roksana Brzezińska-Bajerowska. Na bardzo trudnej, piaszczystej oraz pokrytej warstwą śniegu trasie, dziewczyny zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Pola Kamińska w roczniku dzieci 2010 uplasowała się na 4 miejscu, a Roksana Brzezińska-Bajerowska na 2.

Po biegach dzieci wystartowały młodziczki, a wśród nich członkini kadry województwa Zuzanna Zielińska.

Bieg od początku rozgrywany był w bardzo szybkim tempie.

Od startu odskoczyły trzy zawodniczki z Zuzią wśród nich. Bieg rozegrał się na końcowych metrach. Zuzia zdobyła kolejny medal mistrzostw województwa, tym razem brązowy. W tym samym biegu wystartowały i dobrze się zaprezentowały Tosia Kil, która dobiegła na ósmej pozycji , oraz Małgosia Szostek która dobiegła na trzynastej pozycji.

Biegi przełajowe w Ustce kończyły się kategoriami juniorskimi, w nich wystartowały Wiktoria Krysiak i Natalia Proć oraz Jakub Wojtaś. Konkurencja była bardzo duża, gdyż w biegu startowało kilka medalistek Mistrzostw Polski. Znakomicie zaprezentowała się Wiktoria, która zdobyła srebrny medal, Natalia skończyła bieg na ósmym miejscu.

W biegu juniorów Jakub Wojtaś zajął trzecie miejsce - brązowy medal.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów Wojciecha Margulewicza oraz Marcina Kłosińskiego.