8aBardzo dobre starty zawodników Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego ,,Rodło” podczas Mistrzostw Województwa Młodzików oraz Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych.

W dniu 22.08.2020 w Chojnicach odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego młodzików w lekkiej atletyce na których wystartowało kilkoro naszych zawodników , najlepiej wypadła Oliwia Lewandowska podopieczna Lecha Kwiatkowskiego która, w rzucie dyskiem, zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 40,51 m.

Na zawodach również wystartowali: w biegu na 1000m. Wróblewski Dominik zajął 7 miejsce, w biegu na 300m. Karolina Kwiatkowska zajęła 12 miejsce, w biegu na 1000m. Natalia Proć zajęła 6 miejsce, Zuzanna Zielińska zajęła 7 miejsce, Antonina Kil zajęła 9 miejsce oraz Kamila Chmielecka zajęła 10 miejsce.

W dniu 23.08.2020r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych, zawody odbyły się na dwóch gdańskich stadionach gdzie nasi zawodnicy bardzo dobrze wypadli . Andrzej Dzwonkowski w rzucie oszczepem zajął pierwsze miejsce z wynikiem 61,63 ,co jest najlepszym wynikiem w jego kategorii w Polsce.

Radek Dzwonkowski zajął 4 miejsce, trenerem oszczepników jest Lech Kwiatkowski. W biegach Milena Frej w biegu na 200m. zajęła 2 miejsce oraz w biegu na 400m. zajęła pierwsze miejsce, Filip Ostrowski w biegu na 200m. zajął 3 miejsce a w biegu na 400m. zajął pierwsze miejsce, Miłosz Wesołowski w biegu na 200m. zajął 3 miejsce i w biegu na 400m. również 3 miejsce, Tymoteusz Kil w biegu na 1500m. zajął 3 miejsce, trenerem Mileny, Miłosza i Filipa jet Wojciech Margulewicz, trenerem Tymka jest Marcin Kłosiński.

Ponadto podczas zawodów wojewódzkich najlepszym trenerom w województwie wręczano wyróżnienia za osiągnięte wyniki w 2019 z naszego klubu wyróżnienia otrzymali Lech Kwiatkowski za zdobycie przez Andrzeja Dzwonkowiskiego Mistrzostwa Polski w rzucie oszczepem i Wojciech Margulewicz za zdobycie Mistrzostwa Polski przez Miłosza Wesołowskiego w biegu 1000m.

W dniach 28-29.08.2020 trzech naszych zawodników Filip Ostrowski, Miłosz Wesołowski, Andrzej Dzwonkowski  wystartuje na XXIII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, Mistrzostwach  Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, które dobędą sie w Ciechanowie.