startW minioną sobotę i niedzielę 21 i 22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie o prym w kraju walczyli młodzi lekkoatleci w kategorii wiekowej U 16. Impreza tradycyjnie nosiła nazwę Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego.

W zmaganiach wzięło udział ponad 700 zawodników z 230 klubów w Polsce.

O randze zawodów może świadczyć przeprowadzona relacja live przez telewizję internetową KS Sport (link do transmisji dostępny pod adresem https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4716), zachęcam państwa do obejrzenia rywalizacji, bo warto.

Pierwszego dnia wystartowało trzech naszych reprezentantów .

Jako pierwszy do rywalizacji stanął Tymoteusz Kil. Startował w serii 2 a więc teoretycznie słabszej. Bieg rozgrywany był w dość wolnym tempie. Po pierwszych dwóch okrążeniach ukształtowała się czołówka biegu, w której znajdował się Tymek. Na ostatnim okrążeniu po długim 300 metrowym finiszu zawodnik z Prabut zdeklasował rywali i wbiegł na linię mety z 10 metrową przewagą nad rywalami bijąc rekord życiowy o 8 sekund. Czas na mecie zmierzony przez aparaturę pomiarową to 6.09.25. Trenerem Tymka jest Pan Marcin Kłosiński.

Po zsumowaniu 2 serii dało to 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji MP, co jest najlepszym wynikiem Tymka w karierze. Po biegach przyszedł czas na oszczepników. Do rywalizacji przystąpił Andrzej Dzwonkowski legitymujący się najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce ponad 62 metry. Od pierwszych rzutów widać było, że zwycięzca może być tylko jeden. Po rzucie na odległość ponad 60 metrów, Andrzej zdeklasował następnego oszczepnika i wygrał z przewagą ponad 7 metrów nad drugim rywalem, zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików. Jego rezultat to 60.33 metra. Trenerem Andrzeja jest Pan Lech Kwiatkowski. W rzucie dyskiem startowała Oliwia Lewandowska która ostatecznie zajęła ósme miejsce z wynikiem 34.49 metra, trenerem Oliwi jest również Lech Kwiatkowski. Warto zaznaczyć, iż Oliwia i Tymek poprawili swoje rekordy życiowe.

Drugiego dnia Mistrzem Polski Młodzików na dystansie 1000 m. został Miłosz Wesołowski z czasem 2.39.61 s, trenerem Milosza jest Pan Wojciech Margulewicz.

Miłosz legitymował się najlepszym wynikiem w sezonie na tym dystansie wśród młodzików dlatego też startował w pierwszej serii – najmocniejszej, którą wygrał, przez cały bieg trzymał się w czołówce biegu i na ostatnich 150 m. wypracował sobie przewagę i tak już zostało w bo w dwóch następnych seriach okazali się słabsi. Tak jak powiedział komentator tych zawodów jak torpeda wystartował i najlepiej potrafi rozłożyć siły podczas biegu.

W klasyfikacji województw, woj. pomorskie zajęło  pierwsze miejsce. W klasyfikacji klubowej KKL Rodło Kwidzyn zajęło pierwsze miejsca razem z AML Słupsk, AZS UMCS Lublin oraz AZS-AWF Gorzów. Klasyfikacja drużynowa.